Un food truck costă mai puțin decât un restaurant, dar mai mult decât își imaginează majoritatea oamenilor. Achiziția reprezintă doar o mică parte a problemei – ceea ce contează cu adevărat este dacă cheltuielile curente se acoperă.
Factori care influențează prețul
DE Germania
AT Austria
CH Elveția
Camioneta ta este rentabilă?
Introdu cifrele tale. Mai jos vei vedea câte porții trebuie să vinzi într-o zi de lucru pentru a acoperi cheltuielile.
Achiziție
Costuri fixe pe lună
O zi de lucru
Și propriul tău salariu, dacă faci calculele cu sinceritate.
Calcul aproximativ fără taxe și amortizare. Nu înlocuiește o discuție cu un consultant fiscal – dar arată dacă merită să ai o astfel de discuție.
Cât costă achiziția
| Drum | Interval |
|---|---|
| Remorcă second-hand, ușor de demontat | 8.000 – 20.000 € |
| Camionetă de catering second-hand, gata de utilizare | 25.000 – 70.000 € |
| Noul trailer al companiei Ausbauer | 30.000 – 70.000 € |
| Food truck nou, gata de utilizare | 60.000 – 150.000 € |
| Amenajare proprie (vehicul plus echipament) | 25.000 – 50.000 € |
La acestea se adaugă, o singură dată, indiferent de vehicul:
- Înregistrarea activității comerciale, permisul de comerț ambulant, cazierul judiciar: 250 – 500 €
- Informații conform § 43 IfSG: 20 – 40 € pe persoană
- Echipament inițial (veselă, unelte, produse de curățenie): 1.000 – 3.000 €
- Sistem de casă de marcat cu TSE: 400 – 1.500 €
- Text și foliere: 1.500 – 5.000 €
- Site web, logo, fotografii: 500 – 3.000 €
- Buget inițial: 500 – 2.000 €
Și cel mai important punct: Rezervă financiară pentru primele luni. Calculează cel puțin trei bugete lunare în care veniturile vor fi mai mici decât cele planificate.
Cheltuieli curente
Această listă constituie baza oricărui calcul sincer. Valori lunare orientative pentru o afacere cu un singur food truck:
| Postare | Luna |
|---|---|
| Închirierea spațiilor de expunere | 400 – 2.000 € |
| Combustibil și gaz | 200 – 600 € |
| Asigurări | 100 – 300 € |
| Taxa auto | 20 – 60 € |
| Întreținere și fond de rezervă pentru reparații | 150 – 400 € |
| Loc de parcare, depozit, spălătorie | 150 – 600 € |
| Ambalaje și șervețele | 150 – 500 € |
| Contabilitate, consultant fiscal | 100 – 300 € |
| Contribuții (IHK, BGN, GEMA) | 30 – 100 € |
| Marketing | 50 – 300 € |
Fără personal și fără costuri cu marfa, ajungi astfel la aproximativ Între 1.400 și 5.000 de euro pe lună. Dacă angajezi un ajutor, calculează între 15 și 20 de euro pe oră, inclusiv cheltuielile secundare.
Costul mărfurilor și stabilirea prețurilor
În domeniul gastronomiei, costul mărfurilor este considerat procent din cifra de afaceri netă. Valori obișnuite:
- Mâncare: 25–35 la sută
- Băuturi fără alcool: 20–30 la sută
- Cafea: 10–20 la sută
Exemplu: ingredientele în valoare de 2,20 euro net, la un cost al mărfii de 30%, duc la un preț țintă de aproximativ 7,33 euro net. La o cotă de impozitare aplicabilă de 7%, prețul brut este de aproximativ 7,85 euro. Costurile cu personalul, spațiul de expunere și alte cheltuieli trebuie acoperite din marja rămasă.
Atenție la TVA: Începând cu 1 ianuarie 2026, în Germania se aplică, în principiu, cota redusă de impozit pentru mâncare în cazul serviciilor de restaurant și de catering. Băuturile sunt excluse din această categorie. Verifică clasificarea fiscală a articolelor și a ofertelor combinate înainte de configurarea casei de marcat.
Calculul pe care îl faci înainte de cumpărare
Nu calcula pe baza cifrei de afaceri, ci pe baza costurilor. Exemplu:
- Costuri fixe pe lună: 2.500 €
- Extrasul tău, cu care te poți împăca: 2.500 €
- Rata de credit pentru food truck: 700 €
- În ansamblu: 5.700 € buget necesar
La un cost al mărfii de 30%, îți rămân 70% din cifra de afaceri netă. Pentru a acoperi 5.700 de euro, ai nevoie, așadar, de aproximativ 8.150 euro cifra de afaceri netă pe lună – pentru 20 de zile de vânzare, aproximativ 410 euro net pe zi.
La o valoare medie a bonului de 9 euro net, aceasta înseamnă aproximativ 45 de clienți pe zi. Acest număr este adevărata piatră de încercare: crezi că poți gestiona 45 de clienți la locația ta, într-o zi obișnuită de marți din noiembrie?
Sezonul și vremea
Majoritatea food truck-urilor realizează cea mai mare parte a cifrei de afaceri anuale între mai și septembrie. O vară ploioasă poate distruge un întreg sezon. De aceea, planifică:
- Rezerve din sezonul de vârf pentru iarnă
- A doua sursă de venit: servicii de catering, petreceri de firmă, târguri de Crăciun
- Locații săptămânale fixe în zone industriale – mai puțin afectate de condițiile meteorologice decât locațiile din centrul orașului
Unde se fac cel mai des greșeli de calcul
- Am uitat să-mi menționez onorariul. Cine nu se ia în calcul, lucrează pe gratis și își dă seama de asta abia după un an.
- Durata de funcționare a standurilor a fost subestimată. Montare și demontare, deplasare, aprovizionare, curățenie: la șase ore de vânzare se adaugă cu ușurință încă cinci ore de muncă.
- Lipsește fondul de rezervă pentru reparații. O defecțiune a sistemului de răcire în mijlocul lunii august nu costă doar bani, ci și cifra de afaceri a săptămânii.
- Costuri estimate pentru spațiul de amplasare. Locurile bune la festivaluri costă, în unele cazuri, câteva sute de euro pe zi sau o cotă din încasări.
- Nu se ține cont de ortografie. Camioneta își pierde din valoare; la un moment dat va fi necesară achiziționarea unui vehicul nou.